Nowe inwestycje mieszkaniowe Warszawa Żoliborz

Żoliborz to najmniejsza i jedna z najstarszych, a do tego uważana za jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Leży po lewej stronie Wisły i liczy sobie niespełna 8,5 km2 powierzchni, a prawie 60 tysięcy mieszkańców. Jest rewelacyjnie skomunikowana z centrum i pozostałymi częściami miasta. Inwestycje na Żoliborzu skupiają się na obiektach o wysokim standardzie. Obok nowych inwestycji, na Żoliborzu regularnie rewitalizowane są stare kamienice. Jeśli chcą Państwo sięgać do aktualnych informacji na temat inwestycji na Żoliborzu, zapraszamy do śledzenia Kompasu Inwestycji!

 

Inwestycje Żoliborz - jakie są możliwości, a jakie ograniczenia?

Skrupulatny plan urbanistyczny Żoliborza sprawia, że rynek nieruchomości jest tu już wyraźnie nasycony. Podstawę zabudowy stanowią niskie budynki kojarzone z kameralnymi przedmieściami. Wyjątkowo dużo można tu dostrzec willi. Przekłada się to na prestiż okolicy i na wysokie ceny mieszkań. Jednym z podstawowych czynników ograniczających nowe inwestycje na Żoliborzu są trudności z otrzymaniem pozwolenia na budowę. Wynika to z gęstości zabudowy. Poza częścią zwaną Marymontem widoczny jest brak wolnych terenów do zagospodarowania. To właśnie Marymont daje jeszcze możliwość podejmowania nowych inwestycji na Żoliborzu. Są nimi głównie nowoczesne osiedla wysokich bloków mieszkalnych. Wbrew pozorom, żoliborski rynek wciąż jednak ma potencjał.

Nowe inwestycje Żoliborz - propozycja dla wielu branż

Żoliborz pełen jest starych, urokliwych kamienic. Część z nich wymaga rewitalizacji. Doskonale nadają się więc do inwestycji w apartamenty na Żoliborzu. Ich odnowienie zewnątrz i wewnątrz będzie wyzwaniem dla przedstawicieli różnych zawodów zajmujących się nieruchomościami. Jeśli natomiast rozpoczęta zostanie nowa inwestycja na Żoliborzu, to powinna być spójna z kameralnym, pełnym zieleni otoczeniem. Wszystko to również rodzi wiele możliwości nie tylko dla deweloperów i firm budowlanych specjalizujących się w wykończeniach, ale też dla projektantów wnętrz, dostawców nowoczesnych technologii proekologicznych oraz producentów wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.