Inwestycje Warszawa Ordona

Warszawska ul. Ordona to teren na obszarze MSI Odolany leżący w dzielnicy Wola. Jej początek wyznacza skrzyżowanie z ul. Gumińską i Armatnią, a koniec - skrzyżowanie z ul. Wolską i Elekcyjną. Ul. Ordona jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Przebiegają przez nią linie autobusowe, tramwajowe i kolejowe oraz znajduje się tu stacja metra. Przez ostatnie dekady był to teren typowo przemysłowy. Obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada jego gruntowną metamorfozę. Obszar niemal całkowicie ma zostać przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową.

Warszawa Ordona - nowe inwestycje mieszkaniowe

Plan przemiany obszaru przemysłowego w tereny mieszkaniowe wymaga podjęcia długofalowych inwestycji budowlanych. W ostatnich latach do użytku oddano wielopiętrowe budynki mieszkalne z balkonami, parkingami podziemnymi i miejscami postojowymi naziemnymi. Większość z nich znajdowało się w stanie deweloperskim. Część inwestycji przy ul. Ordona jest jednak wciąż prowadzonych, a pozostałe dopiero czekają na rozpoczęcie. Nadal bowiem istnieją miejsca przeznaczone do zagospodarowania zgodnie z odgórnymi warunkami zabudowy. Władze dzielnicy zadbały także o modernizację terenów rekreacyjnych, inwestując w obszary zielone i bezpieczne warunki ruchu pieszego oraz rowerowego. Działania podnoszące komfort i bezpieczeństwo codziennego życia mają zachęcić do zamieszkania w tej części Woli.

Warszawa ul. Ordona - potencjał inwestycyjny

Jako że ul. Ordona na warszawskiej Woli wciąż daje wiele możliwości inwestycyjnych, powinna zainteresować deweloperów oraz firmy oferujące usługi z zakresu projektowania i wykańczania wnętrz. Wyraźny nacisk kładziony przez władze na ekologiczne rozwiązania jest szansą dla przedsiębiorstw nastawionych na budownictwo zrównoważone. Istnieje tu potencjał dla firm specjalizujących się w technologiach proekologicznych. Podobnie jest w przypadku firm remontowo-wykończeniowych. Pożądane są podmioty mające doświadczenie w pracy z nowoczesnymi, ekologicznymi materiałami, w tym naturalnymi tynkami i farbami.

Inwestycje mieszkaniowe na ul. Ordona - profil mieszkańców

Zmieniający się charakter okolicy sprawia, że ul. Ordona staje się miejscem doskonałym do życia dla ludzi poszukujących ciszy i spokoju. Bogata oferta usługowa dodatkowo zachęca do zamieszkania osoby w każdym wieku. Nowo powstające mieszkania budzą zainteresowanie rodzin z dziećmi, par oraz singli. Warto o tym pamiętać podczas projektowania nowych budynków. Duże znaczenie może mieć zróżnicowana powierzchnia udostępnianych lokali oraz standard wykończenia zbliżony do tych już istniejących.