Nowe inwestycje mieszkaniowe Warszawa Ochota

Ochota to jedna ze starszych dzielnic Warszawy. Leży po lewej stronie Wisły, zajmuje obszar 9,72 km2 i liczy sobie ponad 81 tysięcy mieszkańców. Rozbudowana infrastruktura miejska i świetne połączenia z innymi częściami miasta odpowiadają za popyt na inwestycje na Ochocie. Na dodatnie saldo migracyjne wpływa tu także bogata oferta usługowa. Obiekty oświatowe, rekreacyjne, handlowe to tylko część atutów skłaniających, by podejmować nowe inwestycje na Ochocie. Kompas Inwestycji na bieżąco informuje o planowanych i rozpoczętych przedsięwzięciach na Ochocie.

 

Inwestycje Ochota - charakterystyka obszaru i jego potencjał

Leżąca stosunkowo blisko centrum Warszawy Ochota to dzielnica rewelacyjnie skomunikowana z innymi częściami miasta. Jej zabudowa jest mocno zróżnicowana. Wciąż stoją tu zabytkowe kamienice wymagające rewitalizacji i peerelowskie osiedla bloków, lecz na Ochocie powstają też nowe inwestycje. Są to głównie zamknięte osiedla o podwyższonym standardzie. Współczesna architektura łączy się tu z proekologicznymi technologiami takimi jak choćby dachy wyłożone panelami fotowoltaicznymi. Obok zabudowań mieszkalnych liczne są obiekty oświatowe (w tym kilkanaście wydziałów uczelni wyższych), kulturalne i handlowe. Duże zaludnienie wymaga na Ochocie podejmowania inwestycji w obiekty usługowe, spełniająca codzienne potrzeby mieszkańców.

Nowe inwestycje Ochota - obiekty mieszkalne i użytkowe

Gęstość zabudowy sprawia, że wszelkie planowane inwestycje mieszkaniowe na warszawskiej Ochocie powinny być precyzyjnie dostosowane do realnego popytu. W związku z tym otrzymanie pozwolenia na nową inwestycję na Ochocie bywa skomplikowane. Niemniej, przemyślane inwestycje na Ochocie okazują się niezwykle intratne z punktu widzenia dewelopera. Duże zainteresowanie nieruchomościami na tym obszarze winduje bowiem cenę za m2. Podobnie jest z obiektami usługowymi. Warto jednak pamiętać o dokładnym przestudiowaniu obecnego planu dzielnicy. Mimo mnogości punktów usługowych wciąż istnieje przestrzeń do wprowadzenia oryginalnych rozwiązań. Jeśli uda się wcelować w potrzeby mieszkańców, inwestycja na Ochocie może przynieść imponujące zyski.