Inwestycje ul. Egejska Warszawa

Ul. Egejska to teren leżący na Dolnym Mokotowie, między ul. Śródziemnomorską a ul. Sycylijską. Należy do obszaru MSI Stegny. Bliskość centrum sprawia, że Mokotów jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami. Funkcjonują tu linie autobusowe, tramwajowe, a nieopodal ul. Egejskiej znajduje się stacja metra. Jest to część miasta wyróżniająca się zróżnicowaną zabudową mieszkalną połączoną z dobrze rozwiniętym zapleczem usługowym i licznymi terenami zielonymi. Bieżące inwestycje budowlane pozwalają na stały rozwój ul. Egejskiej, jej modernizację i dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców.

Ul. Egejska Dolny Mokotów - charakterystyka

Dolny Mokotów, w tym ul. Egejska, to kameralna okolica o charakterze typowo mieszkalnym. Przekłada się to na rodzaj zabudowy. Obok kamienic z lat 50-tych XX w., widoczne są wolnostojące wille o podwyższonym standardzie, a starsze budynki przeplatają się z nowoczesnymi, architektonicznie z nimi korespondując. To właśnie wyrafinowany styl starych oraz nowo powstających nieruchomości sprawia, że Dolny Mokotów jest uznawany za jedną z bardziej prestiżowych części Warszawy. Warto więc wziąć pod uwagę, że nowe inwestycje powinny być projektami spójnymi z obecną formą urbanistyczną. Zadbany krajobraz dzielnicy wpływa na obowiązujące tu ceny mieszkań, które należą do najwyższych w stolicy. Chcąc na bieżąco śledzić inwestycje budowlane przy ul. Egejskiej, jak i na całym Mokotowie, warto obserwować informacje przekazywane przez Kompas Inwestycji.

Inwestycje budowlane ul. Egejska Warszawa - możliwości

Podobnie do innych części Dolnego Mokotowa, ul. Egejska cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Daje to szerokie możliwości deweloperom, przy okazji otwierając drogę firmom projektowym, wykończeniowym, producentom materiałów budowlanych i mebli. Ze względu na dotychczasowy charakter zabudowy, pożądane są nowe inwestycje w budynki wielorodzinne średnie i niskie, szczególnie te o podwyższonym standardzie. Zainteresowaniem cieszą się apartamenty o powierzchni wynoszącej 35-80 m2, z balkonami lub tarasami i miejscami parkingowymi. Warto przy tym postawić na budownictwo odpowiedzialne społecznie. Sprawdzą się naturalne surowce oraz proekologiczne technologie pozwalające ograniczać zanieczyszczenie i odzyskiwać energię.

Inwestycje ul. Egejska Warszawa - dla kogo?

Specyfika zagospodarowania terenu sprawia, że ul. Egejska, jak i cały Dolny Mokotów, to obszar doskonały dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Wpływa na to dobrze rozwinięta infrastruktura społeczna oraz rozległość terenów zielonych i bliskość ważnych obiektów kulturalnych. Ta część Warszawy to także idealny zakątek dla każdego, kto szuka ciszy, spokoju i warunków do rekreacji. Każda inwestycja w budynki mieszkalne przy ul. Egejskiej z pewnością da zadowalające zwroty. Skorzystać mogą więc zarówno deweloperzy, jak i wykonawcy.