Nowe inwestycje mieszkaniowe Wilanów

Wilanów jest jedną z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Na 36,73 km2 powierzchni mieszka tu ponad 51 tysięcy osób. Wraz z początkiem XXI w. obszar zaczął rozwijać się w niezwykłym tempie. Prowadzone obecnie inwestycje w Wilanowie to m.in. budowa Miasteczka Wilanów, które ma być unikalną w Polsce strukturą miasta w mieście. W przeciwieństwie do starej zabudowy, nowe inwestycje Wilanów mają spełniać kryteria zrównoważonego budownictwa. Dynamiczny rozwój dzielnicy warto śledzić na portalu Kompas Inwestycji.

 

Budynek administracyjny, ul. Kłopotowskiego 1/3 - modernizacja

Wybór głównego projektanta

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Warszawa Wilanów - remont

Wizja

Park Promenada-Morskie Oko - modernizacja układu wodnego

Wybór głównego projektanta

Placówka Wsparcia Dziennego wraz z pracownią FAB-LAB

Konkurs architektoniczny

Szkoła Podstawowa nr 231 - rozbudowa

Wizja

Domy jednorodzinne Ustronie Wilanów

Realizacja - Stan zero

Żłobek nr 43, ul. Tokarza - modernizacja

Wybór Generalnego Wykonawcy

Żłobek nr 33, ul. Umieńskiego - modernizacja

Wybór Generalnego Wykonawcy

Żłobek nr 26, ul. Wapowskiego - modernizacja

Wybór Generalnego Wykonawcy

Budynek wielorodzinny, ul. Wał Zawadowski

Projektowanie zakończone

Nowe inwestycje Wilanów - charakter zabudowy i możliwości

Będąc jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, Wilanów jest otwarty na inwestycje w obiekty mieszkalne, komercyjne i publiczne. Deweloperzy powinni jednak zadbać, aby każda inwestycja na Wilanowie gwarantowała wysoki standard użytkowania. Chodzi o estetykę architektoniczną, praktyczne i proekologiczne rozwiązania technologiczne, ale też np. o dostęp do terenów zielonych. Oczekuje się przy tym, że nowe inwestycje na Wilanowie będą wpisywały się w jednolity plan zabudowy. Spójne projekty, niskie, kameralne budownictwo i zastosowanie jednakowych, wysokogatunkowych materiałów budowlanych - wszystko to czyni z Wilanowa dzielnicę prestiżową. Mimo bieżących przedsięwzięć wciąż istnieje na Wilanowie zapotrzebowanie na inwestycje w nowoczesne, strzeżone osiedla z przestronnymi mieszkaniami i luksusowe apartamentowce.

Wilanów - inwestycje w obiekty użyteczności publicznej

Mimo stałego rozwoju Wilanów jest gotowy na kolejne inwestycje. Dynamiczny rozwój budownictwa mieszkalnego wymaga równie imponującego rozwoju infrastruktury społecznej. Dzielnica doskonale sprawdza się do osiedlenia na stałe. Jest polecana przede wszystkim rodzinom z dziećmi i ludziom szukającym wysokiego komfortu życia. Aby spełnić oczekiwania mieszkańców, warto inwestować w obiekty handlowo-usługowe, kulturalne, gastronomiczne. Ciekawą inwestycją na Wilanowie może być wykorzystanie terenów zielonych do celów rekreacyjnych. Ze względu na napływ mieszkańców, duży popyt i wysokie ceny za m2, praktycznie każda nowa inwestycja na Wilanowie daje wysoką stopę zwrotu.