Nowe inwestycje mieszkaniowe Sosnowiec

Województwo śląskie to prężnie rozwijający się region naszego kraju. Inwestycje w tej części Polski skupiają się głównie na górnictwie, elektrowniach i hutach. Sosnowiec jest jednak przykładem nowoczesnego miasta, które zmieniło profil gospodarczy, kierując się w stronę usług i handlu. Dzięki temu w miejscowości tej realizowane są interesujące projekty. Poszukując informacji o inwestycjach w Sosnowcu, warto skorzystać z Kompasu Inwestycji.

 

Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem

Projektowanie

Budynek wielorodzinny, ul. Akacjowa

Generalny Wykonawca wybrany

Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary - sala hybrydowa

Wizja

Zakład Optipref - rozbudowa

Wybór Generalnego Wykonawcy

Sąd Okręgowy, ul. Kościelna

Wizja

Żłobek miejski, ul. Kukułek

Projektowanie

Osiedle Kwiatowa Dolina - etap 4

Realizacja - Stan zamknięty

SOR CZDiR

Generalny Wykonawca wybrany

Projektowanie

Budynki wielorodzinne, ul. Grzybowa

Projektowanie zakończone

Sosnowiec inwestycje w prężnie rozwijającym się mieście

Sosnowiec powstał w 1902 r. jako miasto przemysłowe. Wskutek likwidacji wielu zakładów wydobywczych, w miejscowości tej obrano nowy kierunek rozwoju. Obecnie inwestycje w Sosnowcu skierowane są w stronę usług, handlu i kultury. W mieście tym przeprowadzane są różnorodne projekty, które przyciągają inwestorów zarówno lokalnych, jak i z okolicznych miast. Sosnowiec powoli przestaje kojarzyć się z surowym, przemysłowym krajobrazem. Główne zmiany wprowadzane w tym mieście dotyczą przekształcania terenów poprzemysłowych. Na terenach tych powstaje coraz więcej zieleni. Ponadto dawne fabryki są idealnym miejscem na nowe inwestycje zarówno biznesowe, jak i mieszkaniowe. Sosnowiec ma duży potencjał i już w niedługim czasie może stać się jednym z nowocześniejszych miast na Śląsku, a nawet w kraju.

Mieszkaniowe inwestycje w Sosnowcu

Jak wygląda rynek nieruchomości w Sosnowcu? Inwestycje mieszkaniowe w tym mieście dopiero podejmowane są przez wielu inwestorów. Ze względu na wygodne położone, dobrą infrastrukturę miejską, a także szeroką ofertę sportowo-kulturalną, wiele osób wybiera Sosnowiec jako miejsce zamieszkania. Inwestorzy coraz chętniej lokują swój kapitał w budowę nowoczesnych bloków mieszkaniowych, na które jest duży popyt. Dzięki Kompasowi Inwestycji mogą Państwo na bieżąco śledzić sytuację rynku budowlanego w Sosnowcu. Inwestycje mieszkaniowe i miejskie realizowane w tym mieście wymagają wsparcia architektów oraz dostawców usług i materiałów. Za sprawą naszego serwisu można nawiązać intratne współprace.