O nas

Kompas Inwestycji

Powstał w styczniu 2009 roku jako serwis z pełną i aktualną bazą średnich i dużych inwestycji budowlanych w Polsce. 15 lat temu naszą misją była odpowiedź na potrzebę niemal wszystkich firm związanych z branżą budowlaną, które na co dzień podejmują się żmudnej pracy poszukiwania informacji na temat nowych przedsięwzięć inwestycyjnych. 

Inwestycje to nasza pasja

Przewagę na rynku daje nam przede wszystkim determinacja w procesie poszukiwania informacji. Monitorujemy inwestycje od momentu pojawienia się wizji przedsięwzięcia, poprzez projekt koncepcyjny, aż do fazy realizacji i oddania inwestycji do użytku. Pozyskując informacje jesteśmy w ciągłym kontakcie nie tylko z inwestorem, ale także z firmami wykonawczymi, dzięki czemu nasi Użytkownicy mają dostęp do aktualnej wiedzy na temat kolejnych etapów realizacji inwestycji. Stały monitoring naszej bazy pozwala uzyskać wymierne korzyści w postaci pozyskania nowych partnerów biznesowych. 


Kompas Inwestycji prowadzi Cię do celu

Posiadamy szerokie grono odbiorców skupionych wokół tematyki inwestycyjno budowlanej. Nasz serwis przeglądają regularnie: inwestorzy, deweloperzy, biura projektowe, pracownie architektoniczne, generalni wykonawcy, podwykonawcy, firmy konsultingowe, dostawcy sprzętu i materiałów oraz osoby prywatne zainteresowane rynkiem nieruchomości. Poprzez naszą bazę generalni wykonawcy i podwykonawcy poszukują nowych zleceń, dostawców materiałów i usług budowlanych. Architekci oraz projektanci poszukują nowych przestrzeni do realizacji swoich pomysłów. Dlatego warto nam zaufać. Nad bazą inwestycji pracuje nasz zespół infobrokerów odpowiedzialnych za pozyskiwanie i aktualizację informacji w poszczególnych województwach. Przygotowują oni codziennie nową porcję wiadomości z branży, wysyłaną w porannych mailingach.

15 lat na rynku budowlanym

W 2024 roku Kompas Inwestycji obchodzi jubileusz 15-lecia jako platforma łącząca wszystkich uczestników rynku budowlanego, wyposażona w zaawansowane narzędzia rozwijane dzięki obecności w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Sercem naszej firmy nadal jest aktualna baza informacji o stanie inwestycji w Polsce.

– Kompas Inwestycji działa od 15 lat. Stale wsłuchujemy się w potrzeby uczestników branży budowlanej. Nasze doświadczenie pozwala doskonalić nasze usługi, rozwijać katalog inwestycji, wprowadzić innowacyjne rozwiązania, takie jak system Zlecenia Budowlane, który ułatwia nawiązywanie relacji biznesowych, zdobywanie nowych kontraktów. Jestem dumna z tego, że moja firma rozwija się w tym kierunku – podkreśla Maja Bromowska, Prezeska i współzałożycielka platformy Kompas Inwestycji.

Moduł Zlecenia Budowlane

System zapytań ofertowych, pierwsza innowacja wprowadzona w maju 2023 r., umożliwia bezpośrednie nawiązywanie kontaktów pomiędzy uczestnikami rynku budowlanego. Aplikacja pozwala znaleźć sprawdzonych zleceniodawców i wykonawców mających doświadczenie w realizacji określonego zakresu robót.

E-Portfolio - daj się poznać

Nowe narzędzie wprowadzone równolegle i powiązane z modułem „Zlecenia Budowlane” to interaktywna prezentacja firmy potwierdzająca jej doświadczenie oraz kwalifikacje. Dzięki E-Portfolio szczegółowo zaprezentujesz ofertę, wprowadzając opis i katalog produktowy. Na podstawie informacji zawartych w profilu system dopasowuje oferentów do konkretnych zleceń.

AiR, czyli Analizy i Raporty dla budownictwa

Pierwszy moduł nowego narzędzia analitycznego pozwalającego na ocenę kondycji sektora budowlanego. To kompleksowy zbiór informacji o sytuacji rynkowej i uczestnikach, oparty na rzetelnych, rzeczywistych danych. System zostanie wyposażony w interaktywne mapy i wykresy, co umożliwi porównywanie danych z różnych obszarów, podsektorów oraz pozwoli spojrzeć na rynek z szerszej perspektywy.

Kolejne ambitne plany

W dalszej perspektywie planujemy rozwój bazy inwestycji z całej Polski jako interaktywnego katalogu i narzędzia pracy dla wszystkich firm zaangażowanych w proces inwestycyjny. Jesteśmy przekonani, że ten system zmieni sposób, w jaki firmy planują i realizują swoje inwestycje.