Nowe inwestycje mieszkaniowe Warszawa Ursynów

Ursynów to lewobrzeżna dzielnica Warszawy o powierzchni 43,79 m2. Mieszka tu ponad 151 tysięcy osób. Przez lata była to część stolicy typowo sypialniana, lecz inwestycje na Ursynowie rozpędziły się, urozmaicając jego charakter. Obecnie obszar łączy w sobie funkcję mieszkalną, kulturalno-rekreacyjną, handlową. Dzielnica jest świetnie skomunikowana z innymi terenami Warszawy, dzięki liniom autobusowym i stacji metra. Chcąc na bieżąco śledzić informacje o nowych inwestycjach na Ursynowie, warto odwiedzać Kompas Inwestycyjny.

 

Inwestycje na Ursynowie - charakterystyka obszaru

Ursynów jest jedną z młodszych i bardziej prestiżowych dzielnic stolicy. Jako samodzielna jednostka administracyjna funkcjonuje dopiero od 1994 r. Ze względu na historię terenu, zabudowa jest tu mocno zróżnicowana i podzielone na 2 główne części. Wysoki Ursynów oferuje największy zespół bloków osiedlowych w mieście. Zielony Ursynów jest natomiast obszarem zajętym przez domy jednorodzinne, których systematycznie przybywa. Nowe inwestycje na Ursynowie obejmują jednak nie tylko obiekty mieszkalne. Od kilku lat widoczny jest dynamiczny rozwój usługowej części dzielnicy. Intrantością cieszy się praktycznie każda inwestycja na Ursynowie, pozwalająca na rozwój sektora handlowego i kulturalnego, w tym branży sportowo-rekreacyjnej czy gastronomicznej.

Inwestycje mieszkaniowe na Ursynowie - potencjał rynku

Obecna zabudowa mieszkalna Ursynowa to przede wszystkim wysokie blokowiska. Dostępność terenów zachęca jednak, by rozpoczynać nowe inwestycje mieszkaniowe na Ursynowie. Gęstość zaludnienia i atrakcyjność infrastruktury społecznej sprawiają, że jeszcze przez długi czas utrzyma się na nie popyt. Duży potencjał dochodowy ma na Ursynowie każda inwestycja w lokale o podwyższonym standardzie. To niewątpliwy kontrast dla starych bloków. Zainteresowaniem na Ursynowie cieszą się inwestycje mieszkaniowe.obejmujące nowoczesne, strzeżone osiedla, a nawet luksusowe apartamentowce. Nie brakuje także chętnych na zakup domów jednorodzinnych, najlepiej z ogródkiem. Rynek nieruchomości komercyjnych na Ursynowie również daje jeszcze wiele możliwości inwestycji.